Strona główna
Aktualności
Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu - 10 lutego 2026
Sztuczna inteligencja umożliwia dziś tworzenie bardzo realistycznych nagrań z czyjąś twarzą i głosem, wiadomości brzmiących jak od bliskich osób oraz masowo rozpowszechnianych spreparowanych treści.
Wystarczy moment nieuwagi, by takie materiały posłużyły do oszustwa lub manipulacji.
Dlatego dziś przypominamy: zanim wyślesz, udostępnisz lub zaufasz, zatrzymaj się na chwilę i sprawdź, czy to na pewno prawda.
Konkurs literacki
Uczennica klasy 3 a LO Joanna Nakonieczna otrzymała główną nagrodę w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim "Mój Anioł", pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego.
Serdecznie Gratulujemy!
Zabawa na śniegu
Podczas dzisiejszej lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 3a liceum wzięli udział w zimowej aktywności na świeżym powietrzu. Zajęcia odbyły się na pobliskiej górce, gdzie młodzież z entuzjazmem zjeżdżała na sankach. Lekcja była nie tylko okazją do ruchu i dobrej zabawy, ale także do integracji klasy i aktywnego spędzenia czasu w zimowej scenerii.
Zaproszenie do udziału w rekrutacji dodatkowej
Szkoła zaprasza uczniów do udziału w rekrutacji dodatkowej do projektu „Edukacja zawodowa w Powiecie Lubartowskim – Nowe Horyzonty Rozwoju”, którego głównym celem jest wzrost jakości kształcenia zawodowego realizowanego przez cztery szkoły z terenu powiatu lubartowskiego poprzez promocję i upowszechnienie informacji w zakresie kształcenia w regionie.
Jasełka
Szkolne jasełka, wspólne śpiewanie kolęd oraz wigilie klasowe stworzyły w naszej szkole wyjątkowy świąteczny klimat.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali piękne przedstawienie, a znane kolędy wypełniły szkołę radością i wzruszeniem. Nie zabrakło też klasowych wigilii - dzielenia się opłatkiem, serdecznych życzeń oraz chwil spędzonych razem przy świątecznym stole.
Zaproszenie do udziału w projekcie
Szkoła zaprasza uczniów do udziału w rekrutacji do projektu „Edukacja zawodowa w Powiecie Lubartowskim – Nowe Horyzonty Rozwoju”, którego głównym celem jest wzrost jakości kształcenia zawodowego realizowanego przez cztery szkoły z terenu powiatu lubartowskiego poprzez promocję i upowszechnienie informacji w zakresie kształcenia w regionie.
Zbiórka darów
Nasza szkoła już po raz 22 zaangażowała się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną ,,POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”.
W sobotę 13 grudnia mogli nas Państwo spotkać w sklepie "Biedronka" w Kocku, gdzie prowadziliśmy zbiórkę artykułów spożywczych.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom, Jeronimo Martins Polska S.A. Centrum Dystrybucyjne w Lubartowie, pracownikom sklepu ,,Biedronka" w Kocku oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Spotkanie z policjantami
W piątek 12 grudnia Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Kocku, aby porozmawiać o bezpieczeństwie młodzieży w ruchu drogowym.
Podczas prelekcji funkcjonariusze poruszyli tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach oraz przypomnieli zasady korzystania z quadów, motocykli, hulajnóg elektrycznych i rolek. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, że osoby niepełnoletnie nie mogą kierować pojazdami mechanicznymi bez wymaganych uprawnień.
Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Uczniowie naszej szkoły w środę 10 grudnia, wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Naszą placówkę reprezentowali: Joanna Nakonieczna, Julia Niedziela oraz Krystian Greber. Gratulujemy udziału i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Lubartowie, a nagrody wręczył pan Jan Sławecki Starosta Lubartowski.
Konkurs Wiedzy na temat HIV i AID
Sukces naszych uczennic w XII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat HIV i AIDS.
Z radością informujemy, że uczennice klasy III a LO: Joanna Nakonieczna i Urszula Wójtowicz wzięły udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na temat HIV i AIDS, który odbył się w RCEZ w Lubartowie.
W rywalizacji drużynowej dziewczęta wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem, zajmując III miejsce drużynowo. Dodatkowo, w klasyfikacji indywidualnej III miejsce zdobyła Joanna Nakonieczna.
Wycieczka do Lublina
W dniu 8 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Lublina, podczas której czekało na nich wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu była wizyta na lodowisku, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu i wzajemnej pomocy na tafli.
Projekt - Edukacja Zawodowa w Powiecie Lubartowskim
ZAPROSZENIE DO WYPEŁNIENIA ANKIETY
Serdecznie zapraszamy Uczniów do wypełnienia ankiety dotyczącej udziału w projekcie „Edukacja zawodowa w Powiecie Lubartowskim – Nowe Horyzonty Rozwoju”.
Celem ankiety jest rozpoznanie potrzeb edukacyjnych oraz zaplanowanie odpowiednich form wsparcia dla uczestników projektu.
Mikołajki
Uczniowie przyszli dziś ubrani na czerwono, a każdy mógł przynieść słodycze w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W zamian za przekazane słodycze otrzymywali bony-niepytki, które mogą wykorzystać podczas lekcji.
Po klasach chodził Mikołaj z wesołymi elfami, zbierając fanty i rozsiewając świąteczną atmosferę. To był dzień pełen uśmiechu i pomagania.
Pomóż dzieciom przetrwać zimę
W ramach akcji zbierane są:
· SŁODYCZE
· ARTYKUŁY SPOŻYWCZE NADAJĄCE SIĘ DO DŁUGOTERMINOWEGO PRZECHOWYWANIA
· ARTYKUŁY SZKOLNE
· ZABAWKI
· KSIĄŻECZKI DLA DZIECI
· ŚRODKI CZYSTOŚCI
Z zebranych darów zostaną wykonane paczki świąteczne.
Zgodnie z tradycją Akcji, Sztaby organizują zbiórki z myślą o Dzieciach w najbliższym otoczeniu.
Lekcja samorządności
W dniu 3 grudnia uczniowie klas II i III liceum uczestniczyli w spotkaniu z radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego i sekretarzem Powiatu Lubartowskiego Januszem Bodziackim, które odbyło się w ramach zajęć z edukacji obywatelskiej. Nasz gość w przeszłości przez 5 kadencji pełnił funkcję Wójta Gminy Lubartów i przez 2 kadencje Burmistrza Lubartowa.
Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
25 listopada 2025 r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się etap powiatowy XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Naszą szkołę godnie reprezentowało troje uczniów:
Julia Niedziela – III A (LO)
Kacper Konarski– III A (LO)
Bartosz Ściseł – II A (LO)
Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom za zaangażowanie i świetną postawę! Starostwo powiatowe w ramach podziękowań przygotowało dla wszystkich okolicznościowe upominki. Gratulujemy rozwijania tak niezwykle ważnego tematu jakim jest zdrowie psychiczne, to temat, który dotyczy nas wszystkich. Brawo!
Spotkanie z prawnikiem
26 listopada 2025r. w naszej szkole odbył się panel edukacyjno-dyskusyjny z zakresu podstaw prawa, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Świadomości Obywatelskiej Experto Pro Bono . Spotkanie poprowadziła pani adwokat, która przybliżyła uczniom tematy związane z odpowiedzialnością karną, podstawami prawa cywilnego oraz realiami pracy w zawodzie prawniczym .
Dzień życzliwości
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze. Uczniowie przyszli ubrani na żółto, aby podkreślić energię tego święta. Tego dnia nikt nie był pytany przez nauczycieli, co pozwoliło wszystkim skupić się na budowaniu dobrej atmosfery i wzajemnym wsparciu. Wydarzenie przygotował samorząd uczniowski, który zadbał o wyjątkowy nastrój i wiele miłych gestów.
Galeria zdjęć
- brak danych

Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych








